11 lutego 1956 roku profesor Wacława Celińska wpisała nazwisko pierwszej pacjentki 3-letniej Eli do specjalnego zeszytu. To data powstania Oddziału Hematologii w ówczesnej Akademii Medycznej w Gdańsku.
W atmosferze bliskości, wdzięczności i wspólnoty świętowaliśmy jubileusz 70-lecia Oddziału Hematologii Dziecięcej. Było to spotkanie pokoleń: razem byli lekarze i pielęgniarki, którzy tworzyli Oddział od pierwszych lat jego istnienia, obecny personel, mali pacjenci z rodzicami oraz przedstawiciele Fundacji z Pompą.
Jednym z najbardziej poruszających momentów było przypomnienie historii pierwszego wpisu do zeszytu założycielki Oddziału, profesor Wacławy Celińskiej, z 11 lutego 1956 roku. Od tamtego czasu medycyna przeszła ogromną drogę — dziś większość pacjentów wraca do swoich domów, szkół i marzeń.
Były wspomnienia, rozmowy, wspólne zdjęcia i symboliczne gesty, które przypominały nam, jak wielką wartością jest codzienna praca całego zespołu oraz wsparcie ludzi o wielkich sercach. Spotkanie poprowadziła Magda Szpiner z Radia Gdańsk. Był urodzinowy tort, okolicznościowe przypinki. Stworzyliśmy Ścianę Nadziei i Kapsułę Czasu.
Dziękujemy wszystkim, którzy przez te 70 lat współtworzyli to wyjątkowe miejsce — pełne profesjonalizmu, troski i nadziei. To dzięki Wam Oddział jest dziś przestrzenią, w której naprawdę dzieją się wielkie rzeczy. A przed nami kolejne historie powrotów do zdrowia.
Tort przygotowała Duszka Niesamowite Torty. Jak zwykle piękny i smaczny. O oprawę graficzną zadbała Karolina Menegon-Bucharzewska. Wydruki Krzysztof Pałubicki i Grafiko. Przypinki i ramki Aneta Specylak i Reklama-pomorze.
Wyobraź sobie dziecko, które zamiast biegać po placu zabaw, spędza dni w szpitalnej sali. Zamiast beztroski – kroplówki, badania i strach. Dla małych pacjentów Kliniki Pe... Czytaj więcej >
'Fundacja z Pompą składa podziękowanie Pani Notariusz Martynie Winiarskiej za okazane wsparcie. Dzięki pomocy naszych Darczyńców możemy doposażać Klinikę Pediatrii, Hemato... Czytaj więcej >
'Praca z dziećmi to wyższy poziom wtajemniczenia. Wymaga bycia jednocześnie ekspertem, animatorem i najlepszym przyjacielem. Nasz zespół o... Czytaj więcej >
Z całego serca dziękujemy firmie TOBI za zaufanie i okazane wsparcie. Dzięki takim pa... Czytaj więcej >
Rekrutacja na majowy wyjazd Wytchnieniowy została zakończona. Ewa Deja zabierze nasze onkomamy do sprawdzonego już miejsca - Stare Po... Czytaj więcej >
Z okazji Waszego święta życzymy:- życia z pompą (ale bez zbędnego ciśnienia!)- niespożytej energii, którą codziennie pompuj... Czytaj więcej >
Są miejsca, gdzie obecność drugiego człowieka znaczy więcej niż słowa. To oddziały dziecięcej hematologii i onkologii. To właśnie tam wol... Czytaj więcej >
Wtorki to czas twórczej zabawy, podczas której dzieci mogą malować, rysować, wycinać i tworzyć różne prace plastyczne. Sztuka pomaga wyra... Czytaj więcej >
Kto powiedział, że w szpitalu musi być nudno? Nasi Wolontariusze co miesiąc udowadniają że magia kina nie zna granic. Popcorn, cola, ulu... Czytaj więcej >
Przekaż fundusze na cele statutowe Fundacji.
Wpłać datek przelewem lub kartą.
Poniższe linki przeniosą Cię na stronę bezpiecznych płatności.
Możesz pobrać klasyczny papierowy DW na pocztę lub do banku.
Jak wygląda Anioł? Nie wiemy, ale wydaje się nam, że wystarczy popatrzeć na któregokolwiek z naszych Wolontariuszy, żeby mniej więcej mieć o... Czytaj więcej >
Studenci GUMedu wspierają nas, gdzie i jak tylko mogą! Tu na przykład członkowie Studenckiego Koła Naukowego Pediatrii byli na targach stud... Czytaj więcej >
Wesprzyj Fundację z Pompą kupując produkty z logo naszej organizacji. W Twoje ręce mogą trafić znaczek, długopis, maseczka, kubek, poduszka ... Czytaj więcej >
Jesteś przedsiębiorcą zaangażowanym w sprawy społeczne? Jeszcze nie? To dajemy Ci szansę. Prowadzimy warsztaty terapeutyczne dla dzieci z Kl... Czytaj więcej >
Masz doświadczenie w organizowaniu akcji promocyjnych? Pomóż nam taką przygotować!Kręcisz filmy? Zrób go dla nas!Internet masz w małym palcu... Czytaj więcej >