napis fundacja2323napis fundacja fbnapis fundacja yt

  • Home
  • Aktualności
  • Festyn z Pompą zakończył wyprawę kajakową Spływaj białaczko

Festyn z Pompą zakończył wyprawę kajakową Spływaj białaczko

festynRodzinny Festyn z Pompą zakończył wyprawę kajakową Wisłą z Warszawy do Gdańska. Czterej leśnicy w dziesięć dni pokonali 500 km. Ostati etap - 25 km - z Kiezmarka do Przystani Żabi Kruk był najkrótszy, ale najcięższy. Wiatr w oczy, deszcz, fala około 60 cm sprawiły, że do celu dopłynęli bardzo zmęczeni. Powitani zostali owacyjnie przez bliskich, przyjaciół i władze Lasów Państwowych.

Podczas Festynu z Pompą były przejażdżki smoczymi łodziami, kajakami i łódkami solarnymi, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego WOPR z udziałem psów ratowniczych oraz rodzinne zawody sportowe. Między 11:00 a 17:00 każdy mógł spróbować swoich sił na ergometrach w asyście zawodników Stowarzyszenia Husaria, postrzelać z łuku, wziąć udział w turnieju w rzutki oraz innych konkurencjach przygotowanych przez Decathlon. W konkursach wiedzy o lesie do wygrania były sadzonki. Dorośli mogli zbadać ciśnienie tętnicze i poziom cukru we krwi, a o wynikach porozmawiać z lekarzami i dietetykiem. Chętni mogli zarejestrować się jako dawca szpiku.

W Przystani Żabi Kruk prowadzona była kwesta na rzecz dzieci z nowotworami krwi. Zebraliśmy 1857,13 zł. Konto akcji można zasilić do końca maja poprzez portal Siepomaga.pl.

Festyn rodzinny zoorganizowali: Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką, MOSiR w Gdańsku, Decathlon Przymorze oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku. Wyprawę „Spływaj białaczko” patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Patronami medialnymi były Radio Gdańsk i TVP Gdańsk.